İdris GÜNDÜZALP

Merhaba Değerli Danışanlarım; sizlerin ve değerli çocuklarınızın en sık yaşamış oldukları psikolojik ve ruhsal sorunlarının çözümü noktasında sizlere en son bilimsel gelişmeler ve mesleki ilkeler çerçevesinde en etkili psikoterapi hizmetini sunmak üzere uzun yıllardır sürdürmüş olduğum eğitimim ve meslek hayatımın bana kattığı tecrübeler ile siz değerli danışanlarıma bundan böyle "Türkiye'nin İlk Kişiye Özel Psikoterapi Merkezi" olan BenTerapi Merkezi aracılığıyla hizmet vereceğim.

Bumerang - Yazarkafe

02Aile İçi Sorunlar Nasıl Çözülür? aslında bu sorunu yaşayan herkes bu sorunun cevabını aramaktadır. Her toplulukta olduğu gibi aile topluluğu içinde de zaman zaman bazı sorunlar olabilmektedir. Ancak önemli olan sorunların varlığı değil bunların nasıl çözüme kavuşturulduğudur. Bu sebeple bugün sizlere aile içi sorunlar nasıl çözülür, bu konuda kısa ama bilgilendirici bir video hazırladım. İyi seyirler…

Eğer halen kanalıma ABONE olmadıysan ABONE olmayı ve bildirim zilini aktifleştirmeyi unutma! Senin için hazırlamış olduğum bu videoyu izledikten sonra da değerli görüşlerin ile bana katkı sağlamak istersen lütfen yorum yapmayı ve beğendiysen videonun altındaki beğen butonuna basmayı ihmal etme!
Ayrıca videomu sosyal medya platformlarında paylaşarak daha çok kişiye ulaşması için bana yardımcı olman beni çok mutlu edecektir.

Tüm psikolojik destek ve randevu taleplerin için; #05064302460 numaralı watsap hattımızdan bana ulaşabilirsin. İyi seyirler dilerim…

İdris GÜNDÜZALP
Uzman Klinik Psikolog

Bana Ulaşabileceğin Tüm Adreslerim

Web Sitesi : https://benterapi.com/
Wattsapp : 0506 430 2460
İnstagram :https://www.instagram.com/benterapi/
Twitter :https://twitter.com/benterapi/
Facebook :https://www.facebook.com/benpsikoterapi/
Yotube :https://www.youtube.com/channel/UCtWw0qITl36kAQtx8lRSGkg?view_as=subscriber
Linkedin :https://www.linkedin.com/in/idris-g%C3%BCnd%C3%BCzalp-8b49074b/

Merkezimin Adresi: Zuhuratbaba Mah. Şükrançiftliği Sok. No:49/3 Bakırköy / İSTANBUL

E-mail: info@benterapi.com

Aile  içi sorunların en doğru çözümü, eşlerin birbirlerini ön yargısız bir şekilde dinleyebilmesinden geçmektedir. Sizde aile içi sorunlar yaşıyorsanız bu önerilerimizi dikkate almanızda yarar var. Zira içi aile sorunların erken dönemde çözülmesi sizleri bir çok farklı olumsuzluktan kurtaracaktır.

Öncelikle eşiniz veya çocuklarınız veya kendi ailenizle bazı sorunlar yaşabileceğinizi ve bunun da hayatın normal akışı içinde olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle öncelikle paniklemeyin.

Aile İçi Sorunların Nedenleri

Aile içi sorunlar diğer tüm topluluk sorunları gibi bir grubun kendi içinde yaşadıkları anlaşmazlıkların toplam halidir. Aile sorunların bir çok nedeni bulunmaktadır.

  • Kişisel farklılıklara dayanan sorunlar,
  • Farklı bir kültürel yapıdan gelen kişilerin ortak bir kültür oluşturamamaları,
  • Aynı iletişim yöntemlerini kullanamama,
  • Gerçekçi olmayan beklentilere sahip olunması,
  • Değişen duygu ve düşüncelerin yarattığı baskılar,
  • İletişim sorunları ve eşler arasındaki iletişimsizlikler,
  • Çocuk sahibi olma konusundaki farklı görüşler,
  • Dini ve siyasi görüş farklılıkları vb. gibi daha bir çok konu aile içi sorunlar olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Aile İçi Sorunlar Nasıl Çözülür?

Var olduğunu düşündüğünüz sorunlarını somut olarak karşınızdaki kişiye aktarınız. Somut ve havada kalan söylemlerden uzak durunuz.

Geçmiş sorunlarınızla şuanda yaşadığınız sorunlarını birleştirmeyin. Her sorunun kendi içinde değerlendirmesini yapınız.

Karşınızdaki kişiye öğüt vermekten kaçının ve onu anlamaya çalışın.

Eşiniz ile ilgili bir sorun yaşarsanız mutlaka bu özel olarak kendi aranızda konuşun ve üçüncü kişilerin bu sürece dahil olmasına izin vermeyin.

Duygu ev düşüncelerinizi olduğu gibi herhangi bir kısıtlamaya uğratmadan aktarın. Samimi ve dürüst olun.

Ben dili iletişim tekniğini kullanın. Suçlayıcı bir dil kullanmaktan kaçının ve karşınızdaki kişiyi yargılamayın.

Aile üyelerinizin hepsinin sizinle aynı duygu ve düşünceleri paylaşamayacağını bilin ve onların duygu ve düşüncelerine saygı gösterin.

Aile içinde iletişim kurmaya özen gösterin ve bunun için mutlaka zaman yaratın.

Aile içinde bulunduğunuz ve ömrünüz boyunca sizi saracak bir ana kucağı gibidir. Onu ne çok sıkmalı nede çok gevşek bırakmalısınız.

Aile içi sorunlarınızın önü alınamayacak bir noktaya taşınmaması için mutlaka doğru zamanda destek alın ve bir aile terapistine gitmekten kaçınmayın.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
COPY TO CLIPBOARD